avatar.png
Na těchto stránkách se podílí několik osob - já, soraki, jako autor většiny příspěvků; Zrzka, jako představitelka SAAK a pak nadin, bez její podpory by tyto stránky nikdy nevznikly.

Tvoření těchto stránek by se neobešlo bez problémů nebýt jedné úžasné osůbky. Děkuji ti, NADIN!!!

3. kapitola

22. 6. 2010

Betareadu se opět ujala Terezník - děkuji, jsi zlatá (i stříbrná )

 

3. kapitola

Někdo pomáhá a někdo chrání


Sejít do kavárny a objednat si kávu se nezdálo být tak složité, jak to nakonec bylo. Ale také to mohlo být ještě horší. Nebo lepší. Záleží na tom, ze které strany se na to díváte.
Jenže Draco byl zrovna ve stavu, kdy se díval z té horší strany.

A netrpěl sám. Spolu s ním byla donucena trpět i jeho sekretářka. Měl ji svým způsobem rád, byla schopná a milá. Zařídila cokoliv. Jenže on nebyl sto tuhle náladu v sobě dále dusit. Užíralo ho to. Štěkal, kopal a kousal kolem sebe. Značnou část si vybil na ní. V sebeobraně, samozřejmě.

Celé tohle období bylo, slušně a stručně řečeno, na dvě věci - na houby a na ještě větší houby.

Dilema nad sejitím či sjetím do kavárny vyřešil údržbář cedulkou, kterou právě přidělával na dveře výtahu - MIMO PROVOZ.
‚No, když se se*e, tak se se*e', pomyslel si Draco, když sestupoval po schodech dolů. Úporně se soustředil na chůzi po schodech, jen aby nemusel myslet na… aby nemusel myslet na nic.

Ale zkuste myslet na nic - nevěřili byste, jak je to složité. Chtě nechtě se mu do hlavy tlačily myšlenky a vzpomínky, které byly více nechtěné, než vítané. A on přitom jen chtěl trochu klidu na svou kávu.

Vybral si stůl pro dva v rohu, kousek od barového pultu, který byl tak trochu schovaný za fikusem. Za umělým fikusem - už se někdy zmínil o tom, že nesnášel nevkus? Kdyby přece jen ne, tak, prosím, dejte do zápisu, že Draco Malfoy nemá rád umělé rostliny. Ne, škrtněte to a přepište na - nemá rád NIC umělého. Och, dobře, umělé sladidlo do toho seznamu nepatří. Nemusíte ho snad hned chytat za slovíčko, ne?

Ještě se ani pořádně neusadil a už před něj slečna servírka pokládala černou kávu bez cukru s dvojitým mlékem. Zaklel. Až pozdě si uvědomil, že zaklel nahlas. V duchu se okřikl - ‚Draco, tahle sotva dospělá dívka nemá s tvými problémy nic společného!' Sakra, proč zní jako jeho matka? Její obraz se mu zhoupl před očima. Na sucho polkl.

„Dnes bych si raději dal ristreto, slečno," stočil pohled ke jmenovce, „Jimmi," znovu se jí podíval do očí a dodal, „prosím."
„Jak si přejete, pane Malfoyi." Odvětila úslužně a odnesla tradiční objednávku pryč.

Draco se opřel, právě nechal ze svého života odejít jednu tradici. A díky okolnostem nebude ani jediná a už vůbec ne poslední. S těmi dalšími se bude ale srovnávat mnohem, mnohem hůře a mnohem, mnohem neochotněji.

Zadíval se skrz okenní tabuli ven. Začínalo poprchávat. Takže už i počasí vyjadřovalo jeho náladu. ‚Skvělé' pomyslel si.

Zpoza rohu přijelo policejní auto. ‚Konečně se něco děje někomu jinému než mně!' a ten pocit, co jej zaplavil, nebyl nepodobný škodolibému uspokojení.

Se zájmem sledoval, jak mudlové nasazují na kolo auta „botičku", párkrát ji také dostal, ale on ji prostě mávnutím hůlky sundal, rozmontoval a donesl na nejbližší policejní stanici. Šokované výrazy službu konajících příslušníku ho vždy dokonale uspokojily. Nyní se bavil nad problémy nějakého chudáka, který právě přicházel.

Oprava, která přicházela. Zjevně to byla žena, některé tělesné znaky tomu rozhodně napovídaly. Pořádně si ji prohlédl a než si stihl uvědomit, co dělá, stál venku a vysvětloval policistům, že jde o nějaký omyl, že tady přítomná může na jeho místě stát, jak je jeho chyba, že v tom pracovním vytížení pozapomněl na její příjezd, bla bla bla.

Policisté s pobavením sundali botičku a odjeli.

A Draco, šokovaný sám sebou, vypustil ze svých úst nečekanou větu: „Můžu tě pozvat na kávu, Hermiono?"

 

 

Přehled komentářů

Četla jsem

(Lucy, 30. 7. 2010 9:29)

tuhle kapitolku už před časem, ale přiznávám a sypu si popel na hlavu, komentík jsem nestihla. Na délku si stěžovat nebudu, já jsem na tom teď se svými kapitolami podstatně huř, řekla bych :-D
Jinak byla bezvadná a jsem ráda, že se potvrdilo moje podezření, že majitelkou žlutého autíčka je zmiňovaná slečna "Všechno- vím" :-D Těším se na další

 

hurááá...

(wixie, 25. 6. 2010 11:51)

...další kapitola je tu! Ale soraki, co ta délka? Ať mi nikdo netvrdí, že na velikosti nezáleží, protože mě tyhle tvoje kratičkě kapitolky přivádějí k šílenství :-D
Budiž ti ale omluvou, že to byla kapitola báječná. Je až neuvěřitelné, kolik věcí se ti do těch pár odstavců podaří vtěsnat. Já jsem si u toho lebedila, a bez mučení přiznávám, že mě dostal konec a Draco vysvětlující svou chybu. To musel být pohled pro bohy :-D Jsem zvědavá na Hermioninu reakci, tak nás prosím nenech dlouho čekat, ju? :-D Děkuji za kapitolku ;-)

 

Re: hurááá...

(soraki, 2. 7. 2010 9:19)

wixie, pacinky dobrý? Jsem ráda a děkuji za komentík.
Na kapitolu si budeš muset počkat, dnes odjíždím a až se vrátím, bude v práci pohroma ;-D
zatím
jo, a přibude snění, ale pšššt! :-D

 

:)))))))

(nadin, 24. 6. 2010 21:28)

Čo by ju nemohol pozvať? Je predsa sloboda slova, ale čo na to povie oslovená, svojim slobodným slovným prejavom? Pošle ho do ... (nemáš to tu pod heslom, tak nemôžem napísať to čo by som chcela), no do Lesa zakázaného. Pobavila som sa, aj keď zas chodím neskoro (ako inak). Skvele napísaná kapitolka, len má jednu veľkú vadu krásy - je krátka!!!!!!

 

Re: :)))))))

(soraki, 25. 6. 2010 7:36)

Já vím, že je krátká, ale ta dlaší (z minulosti) bude delší, slibuju ;-)

 

nemáš zač ;)

(Tereznik, 24. 6. 2010 21:27)

Nemáš vůbec zač. Jen se divím, že jsem se nakonec donutila, protože poslední dobou to se mnou jde z kopce... Už ani číst se mi nechce... Je to hrůza děs, tady jsem koukám taky už dlouho nebyla... Strašný se mnou, dělejte se mnou něco neeee... :DDD :DDD zmlaťte mě, mučte mě.. :D cokoliv!
No nic končím svůj slovní průjem, jak by to nazvala elu, nebo ještě dojde na násilí.. :D

 

Re: nemáš zač ;)

(soraki, 25. 6. 2010 7:35)

to znám, neboj, přejde to ;-), hlavně se nevzdávej :-D

 

Ďakujem

(Jimmi, 23. 6. 2010 12:02)

A som prvá? Super - po tej minulej kapitole som čakala čokoľvek, táto síce nič nepovedala, ale zamotala ti mi tam Hermionu, tak uvidíme. Dozvie sa o svojom osude a on si takto piánko ide na kávičku?
Skvele napísané ako vždy. Díky moc
"Jimmi" :D
PS. Ako si pekne ožltla, to na leto?

 

Re: Ďakujem

(soraki, 23. 6. 2010 12:28)

ano, vítám léto, i když venku nic moc ;-)
Ono to tak možná nevypadá, ale minulá kapitola byla z "minulosti" a tahle je z přítomnosti a je krátká proto, abych zatím ještě neprozradila všechny důsledky. Mám tu představu, že jednou ale minulost doběhne přítomnost a spojí se v jedno.

13.11.2010 15:04:19
soraki
Veškeré postavy a místa (s výjimkou mých) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva. Obrázky jsou stažené z internetu a kromě několika mnou vytvořených na ně žádná práva nemám. Stránky v žádném případě nebyly vytvořeny za účelem zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one