avatar.png
Na těchto stránkách se podílí několik osob - já, soraki, jako autor většiny příspěvků; Zrzka, jako představitelka SAAK a pak nadin, bez její podpory by tyto stránky nikdy nevznikly.

Tvoření těchto stránek by se neobešlo bez problémů nebýt jedné úžasné osůbky. Děkuji ti, NADIN!!!

Jaký byl? (4. 11. 2009 )


Tuc tuc tuc – ozývalo se odevšad. Lily stála v rohu a snažila se nemyslet na to, jak ji zítra bude bolet z téhle ´hudby´ hlava, Merline, co tu vlastně dělala, proč sem vůbec šla??? Ach ano, Petty a její kamarádky. Vrhly se na ni, sotva ji otec přivezl z nádraží domů. Poskakovaly kolem ní jako ztřeštěné. Falešně se usmívaly a lichotkami se ji snažily přinutit, aby s nimi šla na ´dýzu´ - fuj, to je ale slovo...

Nějak nechápala, co je to popadlo, nikdy se s ní nebavily, protože ona byla TA DIVNÁ. Co je přimělo ke změně chování, zjistila před několika vteřinami, když vyhověla své potřebě jít na onu místnost. U zrcadel stála Yvonne a Monny a vesele se smály nad její hloupostí – pochopila, vzaly ji s sebou, protože se okolo ní ´motali´ kluci. Kdežto kolem nich ne. Sprostě ji chtěly využít a dařilo se jim to skvěle. Petty se zavěsila do nějakého Vranona, nebo jak se ten tlusťoch jmenoval, Yvonne si pro sebe ´ulila´ Mika, nebo to byl Mitch? No, to je jedno, podstatné bylo, že ona tu teď stála úplně osamocená. Domů bez Petty nemohla, ale zůstávat se jí také nechtělo. Mezi všemi těmi mudly si připadala celá nesvá.

A pak to tuc tuc tuc skončilo. Vyzáblý DJ UnDead (rozhodně jako nemrtvý nevypadal, zřejmě neměl žádnou představu o tom, jak vznikají a vypadají) ohlásil zpomalení. Lilly si nebyla úplně jistá, co přesně to znamená, ale nějak tušila, že to bude mít co do činění s hudbou a dvojicemi, co se po sobě plazí a ovíjí se kolem sebe jako břečťan. Při představě, že by ji snad někdo mohl požádat o takový ´tanec´, se jí udělalo zle. Ovšem... stalo se tak.

Pravda, ten, kdo pro ni ´přišel´, byl stejným překvapením, jako kdyby jí Potter řekl, že už ji v životě nechce vidět.

„Smím prosit, slečno Lily?“ zaslechla vcelku milý hlas někde u svého ucha a otočila se tím směrem. V tu ránu by se v ní krve nedořezal. Nesnášela barvu jeho očí, byla tak studená a... a... a slizká, běhal jí z něj mráz po zádech. Objevoval se v jejích nočních můrách. Sledoval ji ve škole, na chodbách, pozemcích, v knihovně, a teď se objevil i tady?

Před Lily se mírně ukláněl Lucius Malfoy. Předváděl dokonalé způsoby, dokonce jí zlehka políbil ruku. Zachvěla se. Hůlku sice měla ukrytou v kapse svých těsných džín, ale nevytáhla ji. Nechtěla ji použít na veřejnosti, mezi mudly... Brumbál je sice varoval, chtěl, aby strávili vánoční prázdniny v bezpečí Bradavic. Měl nějaké informace o aktivitě Smrtijedů v okolí Leedsu, ale copak mohla zůstat jen tak v Bradavicích, když její rodiče byli možná v nebezpečí? A to nebezpečí stálo přímo před ní. Váhala, zda tasit hůlku a prozradit se, nebo doufat, že se objeví Brumbál a ten jeho tajný spolek... Sedmnáct už přece bude mít za pár dní...

„Jen jeden tanec, Lily, neublížím ti.“ Znovu pohlédla do jeho očí a to, co v nich spatřila, ji překvapilo – žádná faleš a přetvářka, ale upřímné zalíbení a... něha? Kde se to v něm, sakra, vzalo, vždyť je pořád takový... chladný panák.

„Prosím, Lily.“ Ani Potter neuměl říct její jméno s takovou něžností... jako ve snách vložila svou útlou ruku do jeho dlaně. Stiskl ji pevně, ale jemně. Opatrně si ji přitáhl do náruče a pak už se s ní kolébal v pomalém rytmu nějaké písničky, kterou Lily neznala.

„Co tady děláš, Luc-“

„Lukas, tady jsem Lukas,“ přerušil ji, „a nebudu ti odpovídat, protože ty to víš, Lily, jsi chytrá,“ dopověděl tiše, skloněný k jejímu uchu tak blízko, že jej hladil svými rty. „Ty víš, že ti neublížím,“ a svá slova obohatil o polibek vtisknutý do vlasů. „Vím, že to víš,“ pokračoval, „a také víš, že musím, že nemám právo volby.“

„Každý má právo-“ odporovala.

„Ne, Lily, já ne, já nemohu.“ Doznívaly poslední tóny, když ji odstrčil se slovy: „Odejdi odtud, hned teď, Lily. Víš, co musíme udělat.“ A pohledem přejel po zšeřelé místnosti. Následovala jeho pohled a všimla si ostatních. Byli tam – Avery, Nott, Crabbe a Goyle. Viděla je a věděla, co přijde. Zmateně se podívala zpět na Luciuse s němou otázkou v očích – Proč mě varuješ? – odpověď si přečetla v jeho očích – Protože můžu, musím...

Odvrátila se, aby našla Petty a její kamarádky. „A protože tě miluju...“ zaslechla ještě zdálky, ale když se otočila, nikdo tam už nestál. Rozběhla se na parket a hledala sestru. Našla ji v objetí toho Vranona kousek ode dveří. Utekli skoro všichni.

Doběhli sotva na roh ulice, když se celý dům zřítil do sebe. Jak plameny sílily, nářek ustával a jen Lily mohla vidět zelenou lebku, jíž z úst vylézal had a mladého plavovlasého kouzelníka, který ji vyčaroval. Než zmizel, vyslal k ní pohled plný zoufalství a touhy po pochopení. A to ona nemohla, odvrátila se od něj a nepochybovala, že mu její opovržení a nenávistná lítost neunikly. Konec roku bude v Bradavicích krušnější než kdy jindy, možná by měla vážně uvažovat o Potterově nabídce, chodit po hradě sama už nebylo bezpečné. A přitom mohlo být všechno úplně jinak, kdyby...
Přehled komentářů

Mňam...
(Sallome, 15. 11. 2009 23:16)
Nesnášela barvu jeho očí, byla tak studená a... a...

Tak tady se mi na chíli zastavilo srdce... ale nakonec to byl Malfoy...

Výborná jednohubka... děkujiDíky
(Lucy, 8. 11. 2009 16:04)
za jednorazovku. Postavy sice ne podle mého gusta, ale jinak skvelý nápad a jako vždy, skvele napsáno, takže ješte jednou díkytý jo
(evi, 6. 11. 2009 13:23)
Tak to bylo vážně moc pěkné, nejdřív jsem si říkala, kde se Lucius bere na didžině, ale tohle - vážně povedená zápletka a dobrý nápad!Moc povedené :-)
(A_ja, 5. 11. 2009 12:06)
Tak tahle jednohubka byla mňamózní :-)ešte niečo,
(nadin, 4. 11. 2009 19:48)
to som celá ja, začnem a nedokončím!!
Chcela som povedať, že som skoro k LM, začínala cítiť sympatie! Alebo asi skôr ľútosť a pochopenie??
Každopádne si mi v rebríčku popularity potterovských postáv, narobila pekný zmätok.(sln.sm.)Áu!
(nadin, 4. 11. 2009 19:44)
Tak toto bola riadna podpásovka, Soraki!!! KO, ako vyšité! Ja si poctivo, roky pestujem negatívne emócie, voči tomu dlhovlasému blonďákovi a ty ho vykreslíš takmer ako úbohú hračku v rukách niekoho mocného.
A Lily? Všetko mohlo byť inak?? Hm? Blonďatý Harry Malfoy?!?!
Keď to zhrniem, bola to jednoducho nádhera! Tesne sa doťahuje na môjho favorita, "Úplněk"! A to je čo povedať!!!
Mimochodom, Vranon ma dostal! Pod stôl!!
11.11.2010 11:16:38
soraki
Veškeré postavy a místa (s výjimkou mých) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva. Obrázky jsou stažené z internetu a kromě několika mnou vytvořených na ně žádná práva nemám. Stránky v žádném případě nebyly vytvořeny za účelem zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one