avatar.png
Na těchto stránkách se podílí několik osob - já, soraki, jako autor většiny příspěvků; Zrzka, jako představitelka SAAK a pak nadin, bez její podpory by tyto stránky nikdy nevznikly.

Tvoření těchto stránek by se neobešlo bez problémů nebýt jedné úžasné osůbky. Děkuji ti, NADIN!!!

Úplněk

15. 5. 2009

Ano, já vím, už zase tu straším s nějakou odporně krátkou jednohubkou, místo abych si sedla a napsala něco pořádného, že? Mno, tak se nezlobte, já se budu snažit, ale když mně tyhle sonfic tak baví a navíc - jde to úplně samo... Taky je ještě vřelá, žáden betaread. Po pravdě, ani nevím, jestli tím Trnku obtěžovat.

Jako obvykle je text označený kurzívou z písničky a pro tentokrát je to opět Daniel Landa - Vlkodlakům, nepovažuji je za vlastní, slouží pouze k dokreslení příběhu, jehož postavy jsou majetkem J.K.R.Přidávám odkazy na obrázky, které našla (resp. vygooglila) Nadin - děkuji 

soraki

 

Úplněk

 

 

Nádhernou bolest a pach krve při půlnočních proměnách,
doprovází vytí vlčí, který tone v ozvěnách.
Mlžný opar pluje tmou a na magický znamení
je z člověka vlk, z vlka člověk, co každou noc se promění.

     Remus trochu s obavami sledoval dorůstající měsíc. Ještě tři dny a bude zase úplněk. Nejhorší období, resp. noc jeho života. Noční můra, která se opakuje s železnou pravidelností každý měsíc. Zhluboka si povzdechl a čelem se opřel o studenou okenní tabuli. Přivřel oči a ve vzpomínkách se vrátil o drahnou řádku let zpět - do období, kdy navštěvoval Bradavice. Tehdy jeho proměny nebyly tak zlé. Tedy bolest ta tu byla vždy, chuť zabíjet také, ale díky kamarádům ustupovala do pozadí. Jejich jediným cílem bylo, aby jejich přítel neměl čas uvažovat nad kořistí či ´loveckou´ výpravou, ale aby byl ihned po proměně zatažen do nějaké hry. Většinou jej zatáhli do Zapovězeného lesa a naháněli se po něm jako splašení.

Ty vzpomínky na jeho strhané a unavené tváři vykouzlily úsměv, který zase rychle zmizel, protože dnes to bylo už dvanáct let, co Siriuse odvedli a zavřeli v Azkabanu. Jakoby spolu s ním zavřeli i jeho srdce, jeho druhou polovinu. Silou vůle se celé roky držel, aby tu byl, až se Sirius jednou vrátí. Ani na jednu vteřinu nezapochyboval o jeho nevině. Říká se, že láska je slepá a v tomhle případě to tak určitě bylo.

 

Celé roky jím zmítala touha navštívit bývalého spolužáka, žel Merlinovi, nebylo mu to nikdy dovoleno. Párkrát se o tom zmínil před Brumbálem, jenže ten ho buď neposlouchal, nebo slyšet nechtěl, obvykle mu jen mu vřele doporučil další bezpečný úkryt na TU noc. Zrovna tak i po minulém úplňku. Většinou mu tak dva tři dny trvalo, než se zcela zotavil a byl schopen přemístění, bez proti vlkodlačího lektvaru to bylo těžké, možná pořád těžší a těžší... Albus jej sice ´vyslechl´, ale nepomohl, nakonec mu jen nabídl tuhle chatrč a sáček citrónových bonbónů, které Remus ´zapomněl´ při odchodu na krbové římse. 

 

Byl v téhle Brumbálem vybrané skrýši už týden - to aby měl jistotu, že tu okolo opravdu nejsou žádní lidé. Sice se před proměnou uvazoval na řetěz, ale nebyl si jistý, jestli by v něm lidský pach neprobudil ještě větší sílu, než kterou obvykle disponoval. S dalším dlouhým povzdechem se odlepil od okna a unaveně se složil na postel. Netrvalo dlouho a usnul. Jeho tvář se ve spánku neuvolnila, naopak, byla stažená do bolestné grimasy a oči se pod zavřenými víčky rychle pochybovaly a občas se sebou i trhnul. Nebylo pochyb o tom, že sní velice živý sen.

 


Nešťastní, unavený nesou úděl svůj
a každou půlnoc musej stůj co stůj,
zpátky z říše lidí, ale sami nechtějí.
Smrt je nevykoupí je to prokletí, trvající staletí …

 

 

Ráno se probudil a vůbec se necítil dobře, bylo mu, jako by se po něm přehnalo stádo koní. Byl unavený nejen navenek, ale hlavně uvnitř. Bylo to tak těžké, nést to břemeno sám. Neměl nikoho, kdo by mu pomohl... To nebylo spravedlivé! Život nebyl k němu fér! Sotva mu dal přátele, hned mu je zase bral.

 

Osud v kapuce hladí je po tvářích,
jejich bolest občas utiší.

 

Jak byly ty proměny během studentských let jednoduché... Proč si s ním osud tak krutě hraje. Ve chvílích jako byla tahle, chtěl Remus se vším skoncovat. V lektvarech byl dost zběhlý na to, aby si uvařil nějaký jed. Ještě jednodušší by bylo vypít tekuté stříbro, nebo si opatřit zbraň - stačila by jedna stříbrná kulka a měl by klid. Snad by došel i míru, kdo ví? On měl pocit, že jeho duše je zatracená, spálená na prach.

Zbývající dny do úplňkové noci utekly jako voda. Venku se začalo stmívat a Remus se se smutkem v očích a naprostou odevzdaností v každém pohybu připoutával řetězem k železnému kruhu, jež byl zazděn v jedné z tlustých obvodových stěn téhle chajdy. Brumbál přidal i nějakou magickou pojistku. Seděl na studené zemi a sledoval postupující noc.

http://jaewi.webovastranka.cz/image/67/25491_ztzgtzgzggtrfgzdtrgz.jpg

Jeho hřejivě hnědé oči se začaly měnit. Jeho tělo sebou škubalo a zmítalo se v neúnosných bolestech. Kosti praskaly a natahovaly se. A místo mírumilovného kouzelníka stál v pokoji obrovský vlkodlak, jemuž z tlamy odkapávaly celé provazce slin, a jež se snažil urvat z řetězu. Frustrace lidského já se přenesla na vlkodlaka a znásobila jeho touhu po svobodě a dodala ještě větší sílu, než obvykle. Remusovy oči se podlily krví a nocí se neslo táhlé zavytí...

http://jaewi.webovastranka.cz/image/67/25490_werjevarg2htghbdtfgh.jpg


Plamenný voči ve tmě
vodrážej hvězdy vzdálený,
touha po volnosti za cenu prokletí
duše na prach spálený.
To jsou vlkodlaci, který se ve tmě ztrácej,
z lesů do města se vracej.

Píseň vlkodlaků často zaznívá,
ale nikdo z vás ji neslyší.

 

O mnoho mil dál půlnoční oblohu rozťal klikatý blesk a v jeho záři byl vidět černý dlouhý stín, který se plížil od pobřeží směrem k lesu. Zůstávaly za ním jen stopy, které spolehlivě smýval déšť. To z Azkabanu utíkal Sirius Black...

 Přehled komentářů

Klikám

(Lucy, 22. 6. 2009 15:22)

klikám ostošet a kde nic tu nic... Soraki, nechceš nám aspoň prozradit, jak jsi na tom s plánama na další tvorbu? Na co dalšího se můžeme těšit? Nebo jsem nekde něco přespala? To by u mě nebylo nic nového

No teda

(Jimmi, 20. 5. 2009 20:37)

Dievča ty sa nezdáš. Ale zdáš, všetci už dávno vieme, že si talent ako hrom. Po celý čas som čakala, že sa tam zjaví Snape s vlkodlačím lektvarom, ale to by som nebola ja, nie? Krásne, normálne si začínam zvykať na poviedky, kde si musím domyslieť koniec. Díky moc.
PS. Už mi zo 4. chýba len pol strany... ale furt niekam zablúdim...

???

(nadin, 20. 5. 2009 17:08)

Tak orol? A pritom je to vlkodlak!(chýba mi tu taký ten vyhihňaný smajlík)

;o)))

(Tereznik, 17. 5. 2009 22:07)

Zlato pošli.;o) A ještě jednou si zkoukni úvod...:oDD

Mám

(Lucy, 16. 5. 2009 22:27)

své favority, které taky použiju v již promyslených a plánovaných povídkách, jen to ješte musím napsat a zrovna není moc času. Ale taky se chystám uvést songfic i v rozepsané kapitolovce- v jedné z posledních kapitol

;-)

(soraki, 16. 5. 2009 18:50)

Nadin - ano, Rowla jim zavařila a pak je pro jistotu všechny zabila...

Lucy - jen se do těch textů zaposlouchej a uvidíš, že tě budou napadat stejné "klenoty" jako mně :-D

Aja - prosím tě, je ta knížka dobrá? Doporučuješ? Není někde jako e-book??? a díky :-D

Ahoj,

(Aja, 16. 5. 2009 8:52)

Tak jsem včera dočetla Upíry na staré Rusi od A.K. Tolstoje a ta tvá jednohubka by se dala zařadit jako pokračování :-). Moc pěkné.

Budu

(Lucy, 16. 5. 2009 6:30)

se nejspíš opakovat, ale je to krásné a tím spíš, že jde o songfic, který miluji snad stejně jako tragiky. Takže v tom jen klidně pokračuj, budu se moc tešit a já snad začnu poslouchat Landu

:)))

(nadin, 15. 5. 2009 21:44)

som prvá?
téda, ja sa klaniam! Škoda, že si Siriusa nenechala dôjsť k Remusovi.
Až mi chodili zimomriavky, chudáčik Remus!
Beštia Rowla! Ale im naložila, miláčikom! A potom si kľudne zametie stopy a jedného po druhom odpraví!
Vďaka Merlinovi za fanfiction!!!

 

11.11.2010 11:38:51
soraki
Veškeré postavy a místa (s výjimkou mých) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva. Obrázky jsou stažené z internetu a kromě několika mnou vytvořených na ně žádná práva nemám. Stránky v žádném případě nebyly vytvořeny za účelem zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one