avatar.png
Na těchto stránkách se podílí několik osob - já, soraki, jako autor většiny příspěvků; Zrzka, jako představitelka SAAK a pak nadin, bez její podpory by tyto stránky nikdy nevznikly.

Tvoření těchto stránek by se neobešlo bez problémů nebýt jedné úžasné osůbky. Děkuji ti, NADIN!!!

4. Konzultant (1. 2. 2009)
 
Eva psala dopis. Další dopis. Dnes už druhý. Ten první se psal sám, nad tím, co psala teď, seděla už dobré dvě hodiny a jediné, co zatím vypotila, bylo datum - slabota, co? No, potíž nebyla ani tak v ní jako v adresátovi. Ne, že by kvůli němu za poslední tři měsíce nepopsala pergamenu více než dost - to zase teda prrr. Zásobovala ho svými studijními ÚSPĚCHY, z čehož měl dozajista velkou RADOST, dost často, aby mu dopřála pravidelnou dávku emocí, resp. jediné emoce - štěstí, které při jejich čtení jistě prožíval. Co by pro něj neudělala...
 

Takže, začalo to vlastně dnes ráno ve škole. Měli poprvé praktika z lektvarů. Jejich výuka začala později, protože prof. Resitesisník byl někde na konferenci o zneužití lektvarů při výrobě pergamenu, jenž měl být chráněn proti neautorizovanému kopírování. Ale to je vedlejší, podstata této hodiny byla v tom, že si měli do příští praktické hodiny, kde už budou vařit, sehnat nějakého konzultanta, patrona, oponenta, chcete-li. Prostě někoho, kdo jim bude pomáhat v úkolu, který si vylosují na začátku prosince jako svou ročníkovou práci a na kterém budou pracovat až do května, kdy odevzdají výsledky vaření, pozorování, způsoby přípravy i použití apod., a který bude přítomen u obhajoby jejich práce.  

 

Když jim to prof. Resitesisník oznámil, podlomila se jí kolena - to nemyslí vážně? ONA nikoho takového nezná. Oprava, zná, ale ten určitě nebude OCHOTNÝ jí pomoci, že? Nebo snad ano?
 

Ze zbytku hodiny jí v hlavě zůstala jen mlha. Byla dokonale mimo. Merline, proč ho jen otravovala těmi dopisy? Kdyby to nedělala, měla by alespoň jakousi naději, že ji přijme, ale teď? Bezmocně třískla hlavou o desku pracovního stolu - už zase. Prof. Resitesisník to ani nezaregistroval, pořád jen mluvil a mluvil - Binns hadr. 

 

Než přišla domů, stavila se u Artepy. Ta, jakmile ji spatřila ve dveřích, si povzdechla, vzala kabát z věšáku a už ji táhla na kafe. Seděly v té kavárně, kde před několika měsíci nechala sedět Snapea a bez rozloučení odešla, a dávaly si vynikající kávu. Eva svou obvyklou vídeň a Artepa novinku převzatou z mudlovského světa - presso s mlékem. A poháry, každá jeden. S obrovským kopcem šlehačky, jež byla politá čokoládou - mňam.  

 

A kecaly. Úplně o všem. Jen od jednoho tématu se Artepa držela jako čert kříže - SEVERUS SNAPE. Poznala na své přítelkyni, že on JE ten dnešní problém. A tak čekala, až se jí Eva svěří sama. A dočkala se.

 

 
Než dojedly zmrzlinu, měly hotový plán i hrubý koncept dopisu pro bradavickou ředitelku a šlo se domů, aby ho Eva mohla rozjet.
 

První byl na řadě dopis pro ředitelku Prýtovou - teď už jistě chápete, co měl Severus Snape proti ženám ´v čele´. Žádala v něm, nebo se spíš dotazovala, zda-li by mohla požádat o konzultace, v rámci práce a studii lektvarů, u prof. Snapea. Sova s odpovědí jí přišla tak rychle, že si myslela, že jí snad stará Prýtová stojí pod oknem. Pro jistotu se koukla - co vy víte, co takovou čarodějku napadne, no? Nevíte, že. Eva taky ne. 

 

V odpovědi bylo, že je na ni hrdá, protože ji vždy potěší úspěchy bývalých studentů. A ti, jež si ještě s láskou vzpomenou na své bývalé profesory a mají je v takové úctě, že po nich žádají pomoc - Eva ji úplně viděla, jak samou radostí tleská svýma malýma ručkama - a aby o tom napsala Snapeovi, ale že to od ní stejně dostane za úkol, protože odmítnout pomoc bývalým studentům by byla přece ostuda. A něco takového ona rozhodně nestrpí. A v takovém duchu byl i zbytek.

 
No a Eva teď seděla a přemýšlela, jak to sdělit Snapeovi tak, aby ji neodmítl a ona nemusela prosit ředitelku o přímluvu. Nějak měla pocit, že TO by se Severusovi nelíbilo.

 

Severus vůbec neměl takové nucené úkoly rád. Severus byl prostě samorost...
 
Počkat!
 
Severus?
 
Odkdy? Odkdy mu, pro Merlina, říká SEVERUS???
 

„Severus," zkusila to nahlas a... páni, bylo to... skvělé! Úplně se jí ze zvuku toho jména zatočila hlava - něco tak úžasného ještě neslyšela. 

„Severus Snape." Zahlaholila a ten zvuk vyvolal na její posmutnělé tváři konečně úsměv. Zavrtěla se na židli a pustila se do psaní. Není možné aby to nezvládla, v bance přece psala pořád nesmyslné žádosti a podobné prkotiny, o kterých věděla, že jsou naprosto neuskutečnitelné. Co je proti tomu jedna formální reálná žádost? Není baba, ne? Je přece mladá hrdá žena! Hecovala sama sebe a, světe div se, povedlo se. Během pár minut byla na světě ta nejformálnější a nejneosobnější žádost, jakou jste kdy viděli.

 
Eva na sebe byla hrdá, opravdu hrdá. Dokonce tak moc, že zašla na nejbližší kouzelnickou poštu a poslala dopis po jejich sově. Vybrala si tu nejváženěji se tvářící. Podle pracovnice pošty to byla ta nejvzornější sova a takovou ona právě teď potřebovala.
 
S nadějí se dívala, jak mizí v dálce, dokud z ní nezbyla jen nepatrná tečka na obloze.
 
A teď jen čekat.
 
Ale Eva byla trpělivá. A trpělivost růže přináší, v tomto případě tomu nebylo jinak.
 
***
 
Severus seděl ve Velké síni a večeřel stejně jako ostatní, když se k němu od stropu spustila sova. Reflexivně odstrčil hrnek s kávou i talíř s večeří bokem, protože si myslel, že to je zase TA sova.
 
Jenže nebyla. A zjevně ji jeho chování vyvedlo z míry, protože přistála přímo v talíři s polévkou, jež vychrstla na Snapeův ČISTÝ hábit. Křídlem, ve snaze udržet rovnováhu, zavadila o hrnek s kávou, která pro změnu vyšplíchla ředitelce Prýtové do klína. Velká síň vybuchla smíchem. Jen do té doby, než Snape použil svůj vražedný pohled. Ale ani ten nezabránil cukání v koutcích několika otrlejších jedinců.
 
Sova rozhořčeně houkala a s naštvaným výrazem v očích, je-li to u sov možné, mu nastrčila pařátek s dopisem.
 
Když se mu ho konečně podařilo odvázat, dotčeně ještě několikrát zahoukala, dívajíc se mu přitom zpříma do očí a pak se lehce vznesla, ladnými krouživými pohyby stoupala do výšky a pak elegantně odlétla pryč.
 

Severus Snape zamyšleně rozpečetil obálku. To písmo mu nebylo neznámé. Znal jej až PŘÍLIŠ dobře. Ale zvědavost, a pak že chlapi nejsou zvědaví, jsou!, horší než ženský, mu nedala a nahlédl do něj.

 

Obočí mu vylétlo vzhůru a na obličeji se usadilo překvapení. A kdyby to bylo možné, tak by bylo dvojité.

 
Za prvé ho překvapila formulace dopisu. Něco tak... tak formálního by od NÍ nečekal. Dopis byl profesionální stručný a výstižný. Něco, co postrádal v těch nudných esejích, co mu obvykle posílala. Přečetl si ho třikrát a nenašel ani jednu jedinou chybičku. Žádné slovíčko navíc. Tou formou byl naprosto unešen.
 
Ne tak obsahem...
 

Za druhé jej totiž překvapil právě obsah. TO snad nemyslí vážně! Nejen, že je drzá, ale tohle je moc, opravdu si MYSLÍ, že se nechá otravovat nad rámec svých pracovních povinností? Co ji k tomu přesvědčení vede? Pravdou totiž bylo, že nebyla první, která jej do něčeho takového chtěla uvrtat. Nikomu před ní se to nepovedlo, takže jí taky ne. Nebude si přece ničit image!?!

 

Už už chtěl nechat pergamen zmizet svým Evanesco!, když zachytil ´výhrůžné´ zasyčení ředitelky. Úkosem na ni pohlédl, ona jen nepatrně zavrtěla hlavou a naklonila se k němu: „Doufám, že slečně Bovasterové vyjdete maximálně vstříc." Ani nepočkala na jeho odpověď a už byla zase v družném hovoru se starou Vectorovou.

 
Severus Snape na chvíli zůstal jako opařený. Pak prudce vstal, až se jeho židle s rachotem převrátila, s vířením pláště rychle provlál síní ven a zmizel v útrobách hradního sklepení.
 
Sotva se za ním zavřely dveře, popadl, co mu přišlo pod ruku a mrštil tím o zeď. Merline! to byla úleva.
 
Ale stejně! Zatracená Bovasterová!
 
Zaťal ruce v pěsti tak silně, až mu zbělely klouby.
 
„Ženské!" zavrčel temně.
 
Ale v očích se mu zablýsklo. No, Bovasterová, když jinak nedáte... promnul si ruce. Však on té, TÉ... prostě jí ukáže, zač je toho loket. Ještě ho bude prosit!!!, aby jí dovolil najít si někoho jiného.
 
Posadil se za svůj pracovní stůl, shrnul na bok kupičku neopravených úkolů a začal psát odpověď.
 
***
 
Eva právě dojídala svou večeři, když na parapet usedla sova - poznala ji hned, byla to bradavická školní sova.
 
Třesoucíma rukama jí odvázala stočený pergamen z nožičky, nechala ji napít se, zobnout ze sovích sušenek Lefa, a když vylétla do soumraku, zamávala jí.
 
Už mi hrabe, fakt, pomyslela si a upřeně zírala na zapečetěnou ruličku na stole před sebou. Hypnotizovala ji hodnou chvíli, jako kdyby doufala, že se sama rozvine a zjeví jí své tajemství. Nestalo se.
 
„No nic, jde se na návštěvu!" řekla si polohlasně sama pro sebe, vzala si svůj nový černý kabát a už si to mašírovala přes ulici do protějšího domu. Ano, hádáte úplně správně, přes ulici bydlela Artepa.
 

A shodou okolností Artepa viděla přilétat i odlétat dvě sovy. Domyslela si, že ta druhá bude od NĚJ. Zůstala stát u okna a čekala. Trvalo to možná deset patnáct (Teri a Marti, mám na mysli 10-15, ne 1015) minut a už viděla, jak se otevírají domovní dveře a z nich vystupuje - Merline, musela se chytit za srdce! Fuj, to se ale lekla. Sakra, tohle Evě teda nedaruje! Měla ji alespoň varovat. Salazare, na co si ta holka hraje? Neschopna pohybu sledovala postavu v dlouhém černém kabátě, jak si to míří přímo k jejímu domu a vchází brankou na předzahrádku. 

 

Vzpamatovala se teprve, když uslyšela zvonek. Seběhla svižně z poschodí a otevřela.
 
Bledá Eva vplula dovnitř. Sotva si pověsila kabát, už se sesouvala do křesla u krbu.
 
„Evi," začala Artepa opatrně, „stalo se něco?"
 
„Kafe," zašeptala Eva.
 
„Dobře, jaký - vídeň, presso, turka, latté, capuccino, čokoládu..." vypočítávala Artepa na prstech. A ano, hádáte správně, měla pro tuhle mudlovskou pochutinu velkou slabůstku.
 
„Ruskou nebo finskou, jestli máš."
 
Tak tohle Artepu překvapilo. Totiž Eva destiláty nepila. Vlastně je ´poznala´ díky ní. Artepa byla z mudlovské rodiny a měla k takovým věcem přístup, vyznala se v nich. To díky ní se Eva naučila pít vídeň. A vůbec - ruskou, finskou??? Co se, do merlinovy hole, stalo? Že on ji nepřijal... Pacholek jeden!
 
Zapadla do kuchyně a postavila vodu na kafe, nachystala do hrnečků pravou arabskou a do štamprlí odměřila vodku - Smirnoff, z mrazáku (některých mudlovských standardů se nevzdáte), tu nejlepší. Až jí to připadalo jako svatokrádež nalít ji do kávy!!! Ale Eva byla v koncích se silami, to bylo vidět, takže pro útěchu kamarádky cokoliv.
 
Dala vše na tác a šupajdila zpět do obýváku. Eva seděla ve stejné pozici jako když odcházela. Položila před ni kávu i panáka a čekala.
 
Ten pravý šok teprve přišel. Eva popadla panáka a exla ho. Ani se neotřepala!
 
„Ještě."
 
Artepa jí pohotově podala svého, který skončil stejně jako ten předchozí. Začínala se o Evu bát, tohle jí nebylo podobné. Něco se děje.
 
„Artepo, něco se se mnou děje," řekla tiše Eva.
 
„Toho bych si FAKT nevšimla." Neodpustila si ironickou poznámku Artepa.
 
„Říkám mu Severus."
 
„Cože?" skoro hystericky vřískla Artepa, „vy si tykáte? Kdy se to, do Salazarovy prdele, stalo?"
 
Eva zvedla hlavu a teprve teď si Artepa všimla uslzených líc. Neváhala a objala ji.
 
„Tak povídej, co se vlastně stalo," vybídla chvějící se Evu.
 
„Já vlastně nevím."
 
Ticho.
 
Artepa ji nepobízela, věděla, že až bude chtít, řekne jí vše.
 
Potichu popíjely kávu. Artepa v tichosti sklidila prázdné hrnečky a otevřela láhev vína, podala dvě sklenky, nasypala oříšky do misky. Nalila víno a čekala.
 
Ťukly si. V tichosti.
 
Povdech (Eva).
 
Ticho.
 
„Dobře," hurá, Eva mluví!!!, „takže napsala jsem Prýtové a ta to vzala dobře, tady je to, můžeš si to přečíst." A podávala své přítelkyni kousek pergamenu.
 
„Tak jsem napsala JEMU. Tohle." A podávala Artepě další pergamen.
 
„No a?" zeptala se Artepa, protože nechápala, co bylo špatně. Odpověď Prýtové i dopis pro Snapea byl v pohodě.
 
„On mi odepsal."
 
„To už tak většinou bývá, víš? Někomu napíšeš, on zase napíše tobě..."
 
„Říkám mu Severus."
 
Otázka ve tváři Artepy musela být zřejmá, protože Eva začala vyprávět. A mlela a mlela jako mlýnek. Na konci toho všeho vyprávění si Artepa neodpustila poznámku o novém černém a DLOUHÉM kabátě, jež kolem Evy vlál jako obvykle vlaje hábit kolem jistého profesora lektvarů. Eva se zatvářila vyděšeně, ale pak se zděsila ještě víc, protože si vzpomněla na mistrovu odpověď. Třesoucí se rukou ji vytáhla z kapsy a podala kamarádce: „Přečti to ty, já na to nemám nervy."
 
Artepa rozlomila pečeť, rozvinula pergamen a rychle jej přeletěla očima.
 
„Bere tě."
 
„COŽE?" nevěřila Eva. A nevěřila tomu ještě, ani když už ležela doma v posteli a koukala do stropu. Bere mě! To snad ani není pravda! Jestli tohle přežiju, nebudu mu už nikdy víc psát ty nesmysly.
 
Jak moc si to Eva užije? To už sama, a vy s ní brzy zjistíte, zítra má se svým konzultantem první ´seznamovací´ hodinu. Eva se těší, Severus se také TĚŠÍ, a co vy?
(My se taky těšíme... až moc, řekla bych, že víc než oni dva dohromady..:oDD)- pozn. Terky 

 

 

Přehled komentářů

Juch:-D

(Kys, 12. 3. 2009 11:20)

...Juch... Bála jsem se žes vypnula, po tom maratonu s Kamenem bych se Ti nedivila.

kys

(soraki, 11. 3. 2009 20:36)

Je u Terezníka na obetování :-D

:-(

(KYS, 11. 3. 2009 20:33)

Čekám, stále nepřichází.... Kde jen je???

Už...

(kys, 8. 3. 2009 0:15)

to funguje... vypadá že takhle by to mohlo jít...

:-(

(Kys, 5. 3. 2009 20:59)

Hm... já počkám... nechci si vyžebrávat další kapitolu... prostě budu trpělivá.... a čekat a čekat a.... áááááááááá.... kdy už....

:-)

(ASISI, 4. 2. 2009 21:03)

Ehm... všimla, ale až ted. :-)) Takže? Je na něm něco, co tam vidím, nebo není? :-)

=0)

(Teressa, 4. 2. 2009 19:44)

jeeeeeeeee to boloparadne =3 uz sa neviem dockat pokracka =3...chudacik severus...takto ho trapit =3

;-)

(soraki, 4. 2. 2009 12:45)

Terka - nedělám, FAKT nechápa *hvězdičky v očích* a *ďábelsky lstivý úsměv*

A-SISI - na prof. Resitesisníkovi NIC není :-D - jen se debilně píše, taky jsem ho musela zkopírovat, nejspíš mu vymyslím nějakou přezdívku


pupínky se ještě rojí, od zítřka se snad budou stahovat...

soraki

(Terka, 4. 2. 2009 11:58)

nedělej, nedělej, podoba jak vyšitá...:oDD
mishelka - já ho pak říkala nahlas taky...:oDD jsem si to musela zkusit...:oDD
Mimochodem Sis nevšimla sis náhodou něčeho na prof. Resitesisníkovi... teda to je slovo...:oDD jsem ho musela zkopírovat, protože jinak bych ho nenapsala..
Soraki přeji brzké uzdravení malé... a ať to přežijete obě...;o)

;-)

(soraki, 4. 2. 2009 7:54)

mishelka - děkuji :-D, ty dopisy - hmm, bylo by to dost náročné a nezáživné, ale možná se objeví nějaký úryvek, neslibuju, ale uvidíme

Lucy - hezkej, sexy a k tomu arogantní a nesnesitelně ješitný chlap s ozdobným tetováním na levé ruce - co víc si přát :-DDD

jinak byla příšerná i dnešní noc - mamííí to svědííí, ještě chvíli a praskne mi hlava *protáčí oči ke stropu*

Hm...

(Lucy, 3. 2. 2009 23:57)

dovolím si o tom pochybovat, ten muj školitel byl jednak nepríjemnej a ke všemu ošklivej. Seve by byl aspoň hezkej a sexy :-D
Tak hodne pevné nervy pri natírání pupínku, je to sice o nervy, ale zase čím menší díte, tím lepší, tak to budete mít z krku a bude pak dobře. At se malá brzo uzdraví!

jejda smejem sa tu jak slahnuta :D

(mishelka, 3. 2. 2009 22:30)

och krasa......heh a aka bola napeta:D..ju a uplne ma dostalo ked si hovorila severusovo meno nahlas a bola s toho cela soknuta:D...uz sa neviem dockat aka bude ich prva hodina ......jjj presne tesime sa viacej ako oni...:D....bolo to skvele....len by ma tak zaujimalo znenie tych listov ale viem to by bolo privela a asi aj nepoctatne.....a vela namahy by to asi stalo teda mna urcite ja som na take veci nikdy nebola.... vazne wooow...tesim sa na pokracko :o)))
PS: diky za venovanie:D
PPS: toto odosielanie komentarov ma raz zabije nejde mi to!!!

;-)

(soraki, 3. 2. 2009 19:40)

iviku - taky se těším :-D

Lucy - až si tu konzultaci přečteš, možná budeš za toho svého vděčná, ale možná taky ne :-D

jinak dnešek byl šílený, malá kňourá, má teplotu a pupínky raší před očima - natírám jí pudrem 20minut než natřu všechno - děs běs, už aby to skončilo...

Tak

(Lucy, 3. 2. 2009 14:16)

i já přidám svou kapkou do mlýna... Promiň, že jsem nekomentovala, ale pozorne čtu každou tvou kapitolu, zda už je to Kámen nebo tohle...
Krása, fakt se na to teším, i když si při představě konzultanta představím vlastního školitele z bakalářky... Rozhodne bych ho za Seva menila bez váhání :-d

hi :-)

(ivik.bublik, 3. 2. 2009 13:15)

ha super, těším se na to co bude příště!!! je to dokonalé ;-)

;-)

(soraki, 3. 2. 2009 6:52)

Sisa - pravda, pěkné jméno ;-)

ladyF - děkuji a ano, ty kávy existují a je jich opravdu hodně (brazilská, mexická, arabská, turecká italská, řecká, dánská, atd, atd... třeba mexická je s tequilou (škoda ji takhlůe mehat), řecká s metaxxou a tak všelijak a jsou výborné!!!)

zajímavá povídka :-D

(ladyF, 2. 2. 2009 20:57)

a celkem i pobavila :-D
ten výčet káv... ehm...ony fakt existují?! :-D Já teda znám jenom "turka" a "nesku" No, pravda je, že kávu moc nepiju... :-D

Fííha

(Sisa, 2. 2. 2009 20:34)

Ehm,ehm..zaujímavý vývn udalostí xD Fuu a že ho volá Severus?Však pekné meno,nech si užije xD Tiež ma dostala poznámka na tie dve "inteligentky" keď si im špeciálne vysvetlila,že 10-15 a nie 1015 xD..uuff OKey,teším sa;)

;-)

(soraki, 2. 2. 2009 16:52)

A-SISI - to ti nezávidím ;-), to byla teda rekreace za všechny prachy a co se týče pudru - Bára vypadá jako náčelník meskalero nebo velký Manitou :-D

Kys - děkuji ;-). A o té návštěvnosti nevím, teď jsem si to ověřovala a fakt, to je teda taková "pochvala" a závazek... děkuju vám všem, Roj je přeci kult - že jo?

Juj :-D

(Kys, 2. 2. 2009 13:46)

Skvělá kapitola. Soraki víš že máš větší návštěvnost než je na Roku? Nemyslela jsem si že by někdy někdo Rok mohl trumfnout. Smekám...a ne nebojím se o tvá brčka...

:-)

(ASISI, 2. 2. 2009 12:43)

Já ti to, Soraki, odpustím. :-) Sova... skvělé. Jsem magooooorrrrrrrrr :-))
Neštovice... jéje. Je to asi tři roky zpátky, co jsem byla se ségrou vyslána na ozdravnou dovolenou do Chorvatska. A co myslíte? Moje o sedm let mladší sestra dostala neštovice právě tam. :-( Ještě mi vyhrožovali, že jestli já neštovice neměla, musím jít od ní pryč. Ha! Nikdy. Naštěstí jsem je měla asi v pěti letech, takže moje drahá sestřička nezůstala osamocená.
Držím palce, pudr to jistí. :-)

No jo,

(Aja, 2. 2. 2009 12:04)

schválně jsem si to prověřila a ty máš pravdu :-).

Aja

(soraki, 2. 2. 2009 11:43)

velikost písma nemá s délkou kapitol co dělat. Dávám velké písmo kvůli sobě, protože taky blbě vidím :-D

Ahojky :-)

(Aja, 2. 2. 2009 10:27)

Bezvadná kapitolka. Hned jsem dostala chuť na pořádné kafčo. Ale protože je ještě brzy, tak si toho panáka do ní odpustím, i když by mi určitě bodnul :-). Jinak ti musím Soraki říct, že mám vždy smíšené pocity, když otevřu kapitolku a vidím velikost písma. První pocit je děsná radost, že je VELIKÉ a že to mé krátkozraké oči budou mít lehčí. No a ten druhý pocit - to je smutek. Veliké písmo mi napovídá, že ta kapitolka bude krátká :-). No nejsem já covk ? Jo a držím palce, ať neštovice proběhnout v pohodě.

A-SISI

(soraki, 2. 2. 2009 10:22)

já jsem normálně přehlédla tvůj koment??? To snad ani není možné! Jak jsme mohla *tříská hlavou do stolu* (ještě chvíli a budeme muset koupit nový:-D)

Jinak Lefa je to sova ;-)
a že se my dvě shodnem.... jak říkala Terka - asi nějaké sluneční erupce, nebo co.

;-)

(soraki, 2. 2. 2009 10:18)

Pávě jsem se vrátila, nikoli z hradu, ale od doktorky a máme, resp. malá má neštovice. Ve školce propukla úplná epidemie. Z jedné třídy zbyly pouze tři děti... takže nejsme sami co si budou hrát na indiány :-D

a dobrej kód - 88588

;-)

(soraki, 2. 2. 2009 7:11)

Tak, drahoušci, pokud jsem si ještě včera myslela, že malá má snad jen nějakou alergickou reakci na nevím co, tak dnesjsem si na 100%jistá, že má neštovice - půjdeme k doktorce, výsledek potom oznámím, ale že bych se v tomto případě mýlila je nepravděpodobné...

Terka - o čem mluvíš, jaká podoba? Cože??? *kulí oči a nechápavě kroutí hlavou* :-D

Jikita - kdysi jsem s jednou kamarádkou navštěvovala takovou malou kavárnu a dávaly jsme si jednu kávu za druhou (jako z lístku, nikdy žádnou opakovaně, pokaždé prostě jinou) a ruská byla fakt s vodkou a finská s finskou a nejlepší byla kubánská (námi familiérně zvaná Fidelka) ta byla s kubánským rumem a ještě s ruskou vodkou :-D

Dobby - ano, to setkání... oba kujou plány, jestli jim vyjdou...

zrzka - efíku, a já si říkala, že slyším nějakého čokla :-D. A ten pes se jmenuje Scooby-Doo (mám teď přehled, heč).

Ikišku, drahoušku,

(Zrzka, 2. 2. 2009 1:01)

geniální, nádheré... dech beroucí (to je tím jak jsem se chechtala a nemohla se nadechnout...)
Jedna v noci na balkóně... víš kolik práce mi dalo nehalekat tady tím ďábelským smíchem? Tak jsem se chechtala potichu a znělo to skoro jako Scooby doo... já ani nevím, jak se ten čokl jmenuje, ale ten smích si pamatuju...
Áááá, potvrzuju napadení neštovicema...
Hele já si to jdu přečíst znovu :o))))

:-D

(Dobby - AVNK, 2. 2. 2009 0:16)

Krááása. To teda bude. Teším sa na pokračovanie :-D Hlavne, keď sa stretnú. To len bude radosti :-D Asi sa budem najviac tešiť ja :-))))
Len pekne pokračuj, toto bolo fakt skvelé, ešte teraz sa smejem.

Teda....

(ASISI, 1. 2. 2009 22:38)

Sušenky Lefa, ironická poznámka pro dvě záškodnice... Soraki, skvělé. Mimochodem - víš co je zvláštní? Ty jsi tuhle kapitolu poslala Terce zhruba ve stejný čas, kdy já 20 - pointa - v té mé se taky popíjí:-) Teda... nám to ale jde! :-) I když ve 20 se popíjí v menší míře, panáky na ex tam taky jsou. Skvělé.
Tak nás dlouho nenapínej! :-)
Díky

Jůůůů

(Jikita, 1. 2. 2009 21:57)

Já vás teda holky neznám, ale ta podoba se sama nabízí. Terka by nemusela vůbec napovídat:)Zcela živě vás vidím přisednout a nechat působit Smirnoff i kávičku. A přitom, jako bych to byla zároveň i já... Ikdyž - poslední dobou už dávám přednost čistým a silným nápojům, právě tak, jako to tady udělala Eva. Silné presso a extra Smirnoff nebo slivovici nebo... proč ne? No, každopádně se i nadále skvěle bavím. Díky!!!

:oDDDDDDDDDDDD

(ZVV Terka, 1. 2. 2009 21:45)

Ty jsi to tam nechala...:oDD
Jistě že pracuje, to potvrzuji...;o)
Ještě jednou díky...;o) Já se u té kapitoly nasmála i tak...
Holky vidím v tom úplně vás dvě, ale to už jsem taky soraki napsala...:oDD :oP

 

12.11.2010 09:41:34
soraki
Veškeré postavy a místa (s výjimkou mých) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva. Obrázky jsou stažené z internetu a kromě několika mnou vytvořených na ně žádná práva nemám. Stránky v žádném případě nebyly vytvořeny za účelem zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one