avatar.png
Na těchto stránkách se podílí několik osob - já, soraki, jako autor většiny příspěvků; Zrzka, jako představitelka SAAK a pak nadin, bez její podpory by tyto stránky nikdy nevznikly.

Tvoření těchto stránek by se neobešlo bez problémů nebýt jedné úžasné osůbky. Děkuji ti, NADIN!!!

XV. Ztráty a nálezy (31. 12. 2008)

 

 

Otevřel oči.

 

Bílé světlo bolelo.

 

Oslepl?

 

Zamrkal několikrát rychle za sebou.

 

To, co mu teče po tváři, jsou slzy? Ach, to je dobře, žije.

 

Pomalu otevíral svá víčka. Jen na úzkou štěrbinku.

 

Vidí!

 

To bílé světlo nebylo nic jiného než bílé zdi na ošetřovně. Nebyla to však ta bradavická. Zřejmě je u sv. Munga. Pak to ale znamená...

 

Pokusil se pohnout. Cítil každičký sval, bolela ho i ta poslední kost v těle. Nervová zakončení byla více než citlivá. Z úst se mu vydral těžko potlačovaný sten. Takhle rozlámaný snad ještě nikdy nebyl. Přes sotva rozevřená víčka viděl spěchat ke svému lůžku bílo-zelenou postavu - ošetřovatelku. Jedno teď už s určitostí věděl - NENÍ v Bradavicích, ale ani u sv. Munga. Otázkou tedy je, kde je?

 

„Couchez calmement, monsier!" křičela šeptem, což bylo velmi zvláštní, protože to se jemu nikdy nepodařilo. Slabě se pousmál. Spíš se o to jen pokusil.

 

Chtěl požádat o vodu, ale z úst vyšlo jen chrčivé chraplání. A pak taky - francouzština? Kde to, pro Merlina, je?

 

„Vous vous calmez!"

 

„Du calme. Ššš." Pochopil, že mu ta žena nechce ublížit. Naopak, uklidňovala ho, tišila. Odněkud vytáhla tři flakónky s lektvary. Tyhle by poznal každý. Lektvar proti bolesti, na bezesný spánek a posilňující. Křivě se usmál a jazykem si přejel přes popraskané rty.

 

Jemně ho podepřela a mokrou gázou mu otřela suché rty. Pomohla mu vypít všechny elixíry. Držel se. Byly chuťově odporné. Brr, kdyby mu to tělo dovolilo, otřásl by se. Přiložila mu k ústům pohár s vodou. Toužil uhasit svou žízeň, ale polykání bylo příliš bolestivé a obtížné. Zapil proto jen pachuť po léčivých odvarech. Uložila ho zpět do postele. Pečlivě jej přikryla a urovnala přikrývky. Než odešla, už spal.

 

Po druhé ho probudily hlasy. Tlumený hovor odněkud zprava. Pokusil se otočit hlavou - povedlo se mu to jen o malý kousek. Ale i tak to stačilo, aby viděl tři muže, jak debatují s ošetřovatelkou. Když se na ty hlasy zaměřil, neušlo mu, že mluví jen ošetřovatelka a jeden z mužů - francouzsky, ten muž pak tlumočil druhým dvěma a ti jen stáli, přikyvovali hlavami a tu a tam vznesli nějaký dotaz, který byl třetím mužem přeložen do francouzštiny a jež ta malá osůbka v ošetřovatelském hábitu rychle zodpověděla.

 

Přemýšlel, jestli na sebe má poutat pozornost. Nikdy ji neměl rád, tedy pozornost, zvláště pokud se týkala jeho osoby. A navíc, měl pocit, že je nějak neurčitě mimo. Jako kdyby mu unikala nějaká důležitá věc z jeho života. Jen nemohl přijít na to, co.

 

Tři muži se otočili jeho směrem. Automaticky zavřel oči a ´spal´. Ani náznakem nedal najevo, že je vzhůru, jen jeho tělo se pod přikrývkou trochu napjalo. Skrz řasy pozoroval své návštěvníky. Tvářili se ustaraně. Jeden z nich měl opravdu velké kruhy pod očima. Všichni tři se na něj dívali se zřejmou náklonností, ale i starostí, v očích.

 

Zřejmě jeho přátelé.

 

Zvláštní, na žádné přátele si nevzpomínal.

 

Počkat, jak to, že si nevzpomínal, přece... ne, nepamatuje si ani své jméno. Jen jeho instinkty zadržely výkřik paniky. Nevěděl proč, ale měl pocit, že tahle situace je velice nebezpečná. Měl problém. Obrovský problém. Neměl tušení kdo je, kde je, ani kdo jsou ti tři příchozí muži.

 

***

 

Tobias Nissen procházel bojištěm. Všude byly pozůstatky nelítostného boje, kaluže krve a kusy něčích těl... Pohřeb všech obětí se měl konat za tři dny a nebylo žádoucí, aby se pozůstalí museli prodírat zbytky, nejen svých zesnulých příbuzných, ale navrch ještě jejich vrahů. Bylo zapotřebí ´uklidit´.

 

Jeho vzpomínky se bezděčně zatoulaly k Inke, když kousek od mlátivé vrby našel mrtvou nagu - měla v hrudi zabodnutý šíp, podle všeho jeden z luku svých příbuzných, takže pravděpodobně zbloudilá střela. Do očí mu vstoupily slzy. Na svém rameni pocítil utěšující dotyk - Xantipa, Remusova kamarádka, fúrie. Lehce se na ni přes závoj slz usmál očima. V obhlídce pak pokračovali spolu, bok po boku.

 

Oni z boje vyvázli jen s lehkými zraněními. Pár odřenin a škrábanců. Xantipa měla zlomenou levou ruku v zápěstí - nic, s čím by si madam Popfreyová neporadila. Tobiasovi zase jeden z kerberů ocasem přerazil nos - jedno hojivé kouzlo a nos byl v pořádku.

 

Každý ale neměl takové štěstí jako oni dva.

 

Na obou stranách bylo mnoho obětí. Ty ´zlé´ nikdo nepostrádal a neoplakával. Jinak tomu bylo na straně ´světla´. I ta měla své oběti a nebylo jich málo.

 

Mezi prvními, kteří padli ve jménu většího dobra, byl profesor Kratiknot, jenž hrdinně a neohroženě vedl své ´kolegy´ do boje s nepřítelem. Zasáhl ho jeden z šípů, které vystřelily nagy ve své první salvě. Ani nevěděl, jak to celé dopadlo... Alespoň nebylo jeho tělo spáleno ohnivými démony na prach, jež by byl vzápětí rozfoukán po celém okolí.

 

Zasloužil si pohřeb se vší parádou. Stejně jako Septima Vectorová, jež svedla úžasný souboj s jednou krvelačnou sukubou, která se na ni vrhla v okamžiku, kdy se profesorce do ramene zakousla jedna odlétnuvší jiskra z ohnivého ementála a jí se ze zasaženého místa řinula krev.

 

Pozadu nezůstala ani Rolanda Hoochová, útočila za vzduchu jako pravý dravec. Vrhala kouzla, kletby i různé předměty a dovedně se proplétala mezi draky oblohou. Skolil ji až nástup mozkomorů a přízraků. Bylo jich na ni moc a než se objevili patroni, spadla z koštěte z dobrých patnácti dvaceti metrů. Za svou neohroženost si zasloužila nejméně jednu oslavnou salvu a zvěčnění jména v Bradavických dějinách.

 

Aurora Sinistra si jako svého soupeře vybrala také sukubu. Podle pozdějšího rozebírání celé bitvy došli mnozí k závěru, že v nich cítila možnou konkurenci. A bila se jako pravá lvice. Vyřídila šest soupeřek, než podlehla. Budiž jí k chvále, že poslední soupeřka ji nepřežila o více než pár vteřin. I ona si, přes veškeré výhrady k jejímu ´lovu´ mužů, zasloužila hezký obřad včetně veškerých poct.

 

Ke ztrátám došlo i v početné rodině Weasleyových. Všech sedm mužů se přímo zúčastnilo boje. Zatímco Charlie /bojoval ve vzduchu/ vyšel ze všech nejlépe, nejhůře dopadl Percy. Vždy byl tak prkenný a rovný jako pravítko, že působil v boji hrozně neohrabaně. A to se mu stalo osudným. Nevyhnul se jedné bodcem ozdobené ruce démona a svému zranění podlehl. Dvojčata vyvázla pouze se zlomenými končetinami a drobnými oděrkami. Bill a Ron potřebovali jen povzbuzovací lektvar a hlava Weaselova klanu, Arthur, byl pořádně vyčerpaný, nicméně stále v jednom kuse. Ginny pomáhala na ošetřovně. V bezpečné náruči domova zůstala jen paní Weasleyová díky pokročilému těhotenství.

 

A pak tu bylo několik desítek studentů, členů Řádu, bystrozorů, dobrovolníků a jiných účastníků bitvy, kteří nemohli být identifikováni v pravém slova smyslu, protože po nich doslova nic nezbylo. Jejich popel byl již dávno rozfoukán po bradavických pozemcích. Jen jejich jména v bradavických dějinách a Merlinův řád udělený in memoriam bude připomínat jejich statečnost dalším generacím...

 

Největší ztrátou nejen pro Bradavice, nejen pro Anglii, ale pro celý svět, však byla překvapivá smrt Albuse Brumbála. Ti, jež viděli jeho počínání během bitvy se shodli na tom, že měl vše naplánované a že jeho smrt je součástí nějakého jiného, daleko většího plánu. Když se po několika týdnech četla jeho závěť a rozdělovala pozůstalost, pochopil vše jeden člověk, jenž obdržel dopis na blankytně modrém pergamenu psaný nachových inkoustem...

 

***

 

Lucius Malfoy jako jeden z mála těžce raněných se probíral na ošetřovně v Bradavicích. U jeho postele seděla jeho žena a mokrým ručníkem mu starostlivě otírala čelo. Plnila svou povinnost coby manželka?

 

Její tvář byla bledší než obvykle, kruhy pod očima vypovídaly o nedostatku spánku. Oči byly lesklé, jako schované za závojem slz. Ruce se jí chvěly, ale ne únavou či zimou. Byla prostě jen nervózní.

 

Uklidnila se, když se její manžel probral.

 

Pomalu vstala a zatáhla kolem jeho lůžka paraván. Otočila se a v mžiku byla u lůžka svého chotě a objímala jej kolem krku. Po tvářích se jí řinuly slzy, něco, co u ní Lucius nikdy neviděl a co by také nikdy nečekal, protože tak trochu nevěřil tomu, že je jeho žena něčeho takového schopná. Ale dělo se to.

 

Narcissa objímala Luciuse, plakala a prosila za odpuštění. Prosila za lepší upřímnější vztah.

 

Jestli jsi čtenáři teď zmatený a vykolejený, jak se asi cítí Lucius?

 

Luciusovou myslí prolétla jedna divočejší teorie než druhá. Je Narcissa pod Imperiem? Vypila Blábolivý lektvar? Nebo snad Elixír lásky? Viděla budoucnost?

 

Ne. Odpověď byla prostá a tak obyčejná - Narcissa Malfoyová byla v jiném stavu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přehled komentářů

CISSY

(soraki, 8. 1. 2009 18:40)

fr. věty - ehm, taky francouzsky neumím, takže jsem o pomoc požádala BERUŠKU.
Je to ležte klidně, pane.
Uklidněte se.
Klid.

;-) MAK

(soraki, 8. 1. 2009 18:33)

není se za co omlouvat, já se nechám ráda inspirovat k přečtení dobré, nebo alespoň zajímavé knihy...
pokud máte zajímavé odkazy, můžete je dát i do příslušné rubriky s poznámkou o co jde, já proti tomu nic nemám ;-)

děkuji za odkaz

Omluva

(mak, 8. 1. 2009 17:29)

omlouvám se Soraki, tahle diskuze je asi OOT, viď. promiň, nechtěla jsem tady spamovat, ale prostě když jsem viděla napsané Tananda, tak mě to úplně nadchlo, že ty knihy čte taky někdo jiný než já. A taky doporučuju přečíst...http://www.wales.cz/serie.php?ID=196

:)))

(Tananda, 8. 1. 2009 17:07)

soraki, Terka: sú to knihy napísal ich Asprin a sú úžasné...odporúčam si ju prečítať... no a Skeev je tam hlavný hrdina a Tananda je jedna z postáv... prvá kniha sa volá hmmmm...Další prima mýtus... je tých kníh strašne veľa ale oplatí sa...:))))

já taky..:oD

(Terka, 8. 1. 2009 16:53)

taky bych se ráda dozvěděla víc...;o)

MAK a TANANDA

(soraki, 8. 1. 2009 15:38)

jaké knihy, prosím o vysvětlení ;-)

Fajn ze to nectu sama

(Mak, 8. 1. 2009 15:34)

Tananda:já miluju zase Skeeva, je tak sladký:-D a vůbec ty knížky jsou všechny perfektní, pokaždé jak si to čtu tak se válím smíchy:) tak mě napadá, to by byl námět na FF:-D

:DD

(Tananda, 7. 1. 2009 19:53)

Mak: ano je to od Skeeva.... prekvapujes ma si prvý ktorý na to zareagoval.... milujem tú postavu a jej meno používam už dlho...:DD

Hele Tananda

(Mak, 7. 1. 2009 19:44)

jako TA tananda od Skeeva??

:DD

(Tananda, 7. 1. 2009 18:23)

Sorakina armáda je úžasný nápad...hlásim sa aj ja... dúfam že ma neodmietnete?

Soraki: komentík ku kapitole som ti ešte neposlala lebo som ju ešte nečítala chcem ju čítať až celú... nechcem absták...:))) ale potom máš u mňa koment

:( :( :/

(Cissy, 7. 1. 2009 16:28)

co kdyby byl někdo tak laskav a přeložil ty francouzské věty? nikde jsem nemohla najít, co znamená to vaše calmez :( francouzsky se neučím, asi stejně jako spousta dalších lidí, tak by mohl být dole pod kapitolou překlad :D :) ne? :) Stačí to napsat tady... :D :D

nestačím valit kukadla

(drahokam, 7. 1. 2009 15:30)

tak jsem tu pár dní nebyla, dnes kouknu a valím očička, po přečtení jsem si byla jistá, že v nemocnici je Harry, Brumbál je mrtvý, muž střední postavy je . . . (jsem si jistá, že vím kdo to je na 100 % , ale nechci to sem psát, kdyby někdo nevěděl, ale střední postava pasuje na jednoho velice dobře) U postele stojí Severus, Sirius a nejsem si jistá,jestli jsem někde nepřehlédla, jak je na tom Remus, ale mohl by tam stát také manžel Severusov sestry, no závěrem, musím si to znovu celé pořádně přečíst, protože Vaše úvahy a domněnky, mně trochu nahlodaly jestli to nechápu špatně, ale je to supeer pokarčování Soraki díky, díky, díky

:oDD

(Zástupce VV Terka, 7. 1. 2009 0:08)

Tak myslím, že už tu jsem jediná... Jasně Dobby, že bereme, zítra... teda vlastně už dneska.. chi... je porada hlavouna a generála, určitě ti přiřadí nějakou pěknou hodnost...:oD A my tě pak společně v našem koutku SA (pro orientaci: v Menu, pod kontaktem) všichni přivítáme...
Zdar a sílu...:oD

:-))))

(Dobby, 6. 1. 2009 23:30)

Človek tu chvíľu nie je a nestačí sa čudovať. No teda, tá armáda sa mi páči, však v jednej aj robím :-D Ale hlásim sa aj do tejto. Dúfam, že ma beriete :-D

wow!!!

(Jikita, 6. 1. 2009 21:55)

Jenom 9 dní tady nejsem a už mám problém se zorientovat... Teda Soraki, takhle nám zamotat hlavu, napnout nás na špagát a nakonec nás zasypat úžasnými komety !!! :) Díky díky díky

ach jo!!!!

(Mak, 6. 1. 2009 20:33)

No tak to teda není sevík. Ale musíte uznat, že by to bylo v tom případě velice zajímavé. No nic, tak ať tam leží třeba brumbál nebo filch, jdu si vymyslet vlastní teorii se sevíkem:-D (neber to špatně Soraki! To není zaměřeno proti Tvé povídce, jen tak plácám:)

;-)

(soraki, 6. 1. 2009 20:27)

Jeden človíček, jež se nezaměřil pouze na lazara na lůžku měl, resp. má pravdu...

lucy, právě si ty své gelovky opravuju :-D
42424 ;-)

Tedy...

(Lucy, 6. 1. 2009 16:31)

při počtu techto komentu se mi nechce jít a koukat na všechny a delat si čárky: jednou Seve, jednou Harry... jo, opět Seve... asi bych se nedopočítala, takže mi nezbyde, než si počkat a nechat se překvapit, ale Soraki, už nás dlouho nenapínej, ty mé gelovky to už dlouho taky nevydrží

jeden člověk?

(Mia, 6. 1. 2009 15:55)

huh...takže pokud nejsem jediná kdo tvrdí že je tam Harry, tak to bude někdo zcela jiný než Harry nebo Sevi..protože myslím si že ačkoliv, přiznám se bez mučení, jsem nečetla všechny teorie,tak je to tu asi nejčastější střelba... ovšem v tom případě nuda, protože mezi hlavními hrdiny by byla podobná záležitost naprosto napínající podle mého... :D tys tam totiž zapletla tolik vedlejších postav že fakt jako nevim...a přiznejme si, že Harry toho za svůj pobyt ve sklepení lokal dost....

??????????????????????

(soraki, 6. 1. 2009 8:24)

Merline, tady se rozjely konspirační teorie *kulí očička* ;-)

Pečlivě jsem si je všechny pročetla a jeden člověk to tu uhodl :-D


Niki - trápím? ne, to se ti jen zdá ;-)

Jimmi - taky jsem u něj na tebe myslela ;-)

Ayyda - doufám, že jsi skončila u nehtů a neokousalal sis i prstíky :-D

Betty - ten pobertův plánek by občas nebyl od věci... asi si nějaký pořídím ;-)

Tak ještě chvilku vydržte, včera jsem chytla slinu a po zítřejším setkání se Zrzounkem na tom budu ještě líp, tak se určo rozjedu - potřebovala jsem resetovat CNS, měla jsem toho v hlavě prostě moc...

Tady se dějou věci :o)

(Zrzka, 6. 1. 2009 0:59)

Chvilku se člověk věnuje vlastní armádě a už je mimo obraz :o)
Betty, díky za pochvalu...
Ostatní... bojová porada se blíží, snad to Soraki pomůže... a my zjístíme jak je to dál... někteří dřív a jiní později... to už je život...

:-o

(kys, 6. 1. 2009 0:13)

Ale Sevík je zvyklý na nechutný lektvary, ten by to vypil bez komentářů. Kdoví, kdo tam vlastně leží…

:oDDDDDDDDDDDD

(Terka, 5. 1. 2009 23:16)

Hehe ty teorie tady se mi líbí, i to jak se rozcházejí...:oDD Já teda nevím, mám v tom pořád maglajs.. nechám se podat..:oD

kurec palec

(Mak, 5. 1. 2009 23:05)

je-to-sevík-je-to-sevík.... Jednak ztráta paměti nebývá vždy trvalá (navíc si ležící člověk uvědomil že není v Bradavicích, to znamená, že nezapomněl na vše, tudíš se mu nebude zas tak těžce rozpomínat). Jednak mám takový dojem, že Harry už dávno nevypadá jako dospívající chlapec. Lidi, po boji s Voldemortem přece Harry nemůže skončit na ošetřovně, zvlášť ne Harry z Kamene manželství, to by přece bylo dost ubohé!!(to by udělala snad jen Blanch, protože k němu nemá žádný respekt:-D) navíc identifikoval ty lektvary (jak jsem již psala. Prostě a jasně: Je-to-sevík!je-to-sevík!je-to-sevík!Je-to-sevík!je-to-sevík!je-to-sevík! No a kdyby ne tak jsem se spletla. Ale já jsem se nespletla:-D Je-to-sevík!je-to-sevík!je-to-sevík

Asi potřebuju pobertův plánek...

(Betty, 5. 1. 2009 19:33)

Nějak jsem se ztratila. (Nemluvím zrovna teď o tom, že tuhle ´rozepsanou´ věc jsem četla asi 3x, abych si udělala trošku jasno na nemocničním i válečném poli.) Co se to tady děje?? Rekordní počet komentářů mluví za vše :) A nově ustanovená armádní jednotka? Skvělý nápad, v minulosti mohl zabránit pár nepříjemným střetům.
Vlastní spekulace raději nechám u ledu (bojím se nečekaného útoku), ale je nad slunce jasné, že v nemocnici je Harry. Vždyť je to pro Merlina Harry Potter - ta nejpravděpodobnější možnost není ta správná! Jen jsem na vážkách, kdo to vlastně krom Brumbála hrdinně padl za světlo a svobodu.
Mmchd, Lucius měl narozeniny nebo měli s Narcisou výročí svatby? Teda za předpokladu, že to dítě je jeho, samozřejmě. :))

huh

(Mia, 5. 1. 2009 17:52)

no já jako silně pochybuji že by to byl Severus, protože pokud ano, tak zapomněl na Harryho, jako na svého manžela...znovu by se do něj nezamiloval protože by mu nejspíše nedal šanci...a narozdíl od té předešlé doby, by se nyní mohl klidně dát rozvést nebo anulovat...ano ano..jsou návrhy že už byli spolu v psoteli...myslím že Severusovi by to bylo fuk, když by si nepamatoval, že by Harrymu nechtěl ubližovat...však on zrovna nečeká že by si ho někdo potom ještě vzal, takže by mu reputace mohla být šumák...
A Harry by měl samozřejmě větší problémy Severuse přesvědčit o tom, že mezi nimi něco bylo... Kdežto Harry, to je člověk který se přesvědčuje překvapivě lehce... A Severus vždy tolik litoval jak se k němu choval...třebas už první večer jak mu řekl aby šel spát do přístěnku - myslím že on by začal s čistým štítem rád a jistě by už své chyby neopakoval...
A taky..si myslím že je to Harry protože u postele viděl tři muže...a ne dva muže a jednoho dospívajícího chlapce... ale stejně..protože jsem k Harrymu jistým způsobem zákeřná, chtěla bych aby to byl on :D

Já si stejně stojím za svým

(mak, 5. 1. 2009 15:45)

Je tam Sevík, jsem si jistá!!! Proč by tam byle Harry? Vždyť je to Král, který bojoval s Voldemortem. Nemohl by jen tak uboze skončit na ošetřovně. Dašlí své myšlenky jsem již uvedla tak se nebudu opakovat.Je-to-Sevík!je-to-sevík!je-to-sevík!

:-(

(Kys, 5. 1. 2009 14:03)

Pardon překlep,(Ten=>tak) doufám že mi rozumíte:-D

:-/

(Kys, 5. 1. 2009 13:59)

Tak mi napadlo, že jestli je to Harry, ten mu ta ztráta paměti dává druhou šanci. Třeba se svými vzpomínkami přišel i o své mimořádná schopnosti. Někdy si myslím že by nebylo špatný začít znovu s čistým štítem…Ve stylu: „Co si nepamatuji, jako by se nestalo…"

v nemocnici...

(Mia, 5. 1. 2009 10:58)

já osobně si myslím že v nemocnici je Harry... i když nechápu jmá francouzskou sestřičkou... ale to je jedno..každopádně pro Sevíka by bylo velmi ale velmi drtivé vědomí že by si ho Harry nepamatoval..že by si nepamatoval nic ze svého kouzelnického života ale pouze ze života než mu bylo 11....

/////

(Ayyda, 4. 1. 2009 14:57)

úúúú, už aby tu bolo pokračovanie! Som z toho trošku zmätená. Ten čo sa prebral v nemocnici, je to vôbec Harry? Čo sa stalo so Sevim? Remusom? Dracom? Atď. Ááále perlička nakoniec - to je fakt špicové Narcissa tehotná - kto je otcom!!! Keďže Lucius jaksi taksi nič .... Soraki, fakt nás naťahuješ na hranice možností! Obhrýzam si od netrpezlivosti nechty a čakám na pokračovanie!!!

Dakujem

(Jimmi, 4. 1. 2009 14:37)

Ďalšia skvelá kapitola. Ty si mi s tým záverom urobila radosť. Díky, díky, díky.

:-))

(Niki, 4. 1. 2009 2:25)

Hurá! Všude dobře, ale doma (a na netu) nejlépe :-)) A u hezkých povídek obzvláště :-)) Ty už nám zase Severuse trápíš :-D !!!

Mary Sue ne, probůh:)

(Norsi, 3. 1. 2009 18:31)

Vždyť já to přece vím, jen sranda:)

;-)

(soraki, 3. 1. 2009 17:22)

Tak se tady taky tak trochu ztrácím, což je divné, jsem přeci na svých stránkách, ne? :-D

Lucy - ok, tak se teda objednej k zubaři, jestli do nich fakt budeš kousat :-D

evolet - doufám, že už jsi v obraze, rptože já pořád ne ;-)

MAK - děkuji :-D, jestli jsem čarodějka, hmmm, nevím, dopis mi ještě nepřišel, pravděpodobně se ztratil :-D

Mia - na kapitole se bude pracovat od pondělí - jak správně píšeš, do neděle je volno, což znamená, že rodina je doma a z toho plyne akutní nedostatek volného času... :-(((

confusa - děkuji :-D

Norsi - kritika ve smyslu konstruktivním a hlavně v mezích slušnosti je vítána, hrubosti, vulgarity a blbost nikoli :-D

Kys - to já taky doufám :-D

:oDD

(Zástupce vrchního velitele Terka, 3. 1. 2009 16:44)

Vše, již bylo řečeno nemám, co dodat...
Snad jen Norsi, odporovat.. nikdo...:oDD spíše potvrdíme..:oD

Norisi

(KYS, 3. 1. 2009 15:56)

Dovoluji si promluvit z nižší pozice v hierarchii Sorakiny Armády. Vzhledem k momentálnímu nedostatku "hlavounů" mi nic jiného nezbývá.:-D

Mám dojem že nikdo nechce ze Soraki udělat Mary Sue. :-)

Avaďáci Kedavráci :)

(Norsi, 3. 1. 2009 0:11)

Neexistuje konstruktivní kritika pro Soraki. Nelze kritizovat Její Božstvo. Chce mi snad někdo odporovat?! :D:D:D (mě nejde brát vážně:))

ZZVV a Norsi

(Armádní generál Zrzka, 2. 1. 2009 22:34)

Ano, je to tak... krittika je v pořádku... to není náš účel. Konstruktivní kritika naopak pomáhá, ale musí být napsána slušně a smysluplně.

Norsi

(ASISI - Zástupce zástupce velitele, 2. 1. 2009 22:26)

Vážený veliteli, vážený zástupče,
dovolím si promluvit. Snad mi tuto troufalost odpustíte. :-)
Norsi - troufám si tvrdit, že pokud by to byla kritika konstruktivní, na úrovni a slušná, nic by útvar neřešil... :-)
Je to tak VV A ZVV? :-))

:DDDD

(Norsi, 2. 1. 2009 20:46)

Přijdu si přečíst další skvělou kapitolu od Soraki (somozřejmě zase jako poslední:D)....a už u úvodu málem spadnu ze židle. Přes STO komentářů? Říkam si - Soraki je prostě Soraki, to mluví za vše, tak co se divíš? - Ale víc jak STO komentů? Trochu zděšeně jsem je začala číst (ne všechny, to bych tu byla ještě dlooouho) a co nevidím:D Smíchy jsem se div neválela po zemi:D Předpokládám, že jakákoliv moje kritika (kdybych snad nějakou měla) by byla okamžite vyřešena útvarem pro boj s blbostí -"Avaďáci Kedavráci"- :D

Nádhera

(Confusa, 2. 1. 2009 19:51)

Když jsem narazila na KM tak mi bylo líto že není dokončenej, ale teď když jsem si přečetla tvoje pokračovální tak sem okouzelná. Píšeš fakt skvěle.

Mám teď trochu zmatek v těch komentářích. Se strácim v tom kdo je kdo.

:oDD

(Terka, 2. 1. 2009 19:30)

Já už se ani dohadovat o tom, kdo leží na té ošetřovně, nebudu... mám v tom chaos jako ve schématu SA..:oDD Nechám se překvapit...:o)

Jo......

(Mak, 2. 1. 2009 19:20)

..a taky si myslím, že na té francouzské ošetřovně neleží Harry ale Sevík:) protože kdo jiný by tak briskně poznal všechny lektvary??

a jak to jde?

(Mia, 2. 1. 2009 19:16)

tak co? jak pokračuje práce na dodělání kapitolky? ještě furt je volno ;) aspoň do neděle aby bylo něco new???

Páni

(Mak, 2. 1. 2009 19:10)

Soraki, ty jsi vážně čarodějka...já nemám slov, a jsem úplně napjatá, takže se nemůžu ani učit!! z týden mám zkoušku, jestli ju nedám, můžeš za to ty:-D kdypak bude další kapitolka???

achich ouvej

(Terka, 2. 1. 2009 18:52)

Evolet... hmm nechceš si přečíst komenty, to by bylo rychlejší...:oD Ne, no tak ve zkratce, pamatuješ si určitě reakci Zrzky na Yamato a její kletbu Avada Kedavra...
Tak jsme založili takovou menší organizaci, nabíráme členy... pokud by ses chtěla přidat..;o)
Popis SA je u nás, tedy pokud ho sem ještě soraki nedala...:o)
Stačí to takhle..
Nácvik dokončen... snad zvádnut... co veliteli?:oD

Terkóóóóó

(Armádní generál Zrzka, 2. 1. 2009 17:19)

máš tu adepta na vysvětlování... aspoň si můžeš zatrénovat

??????????

(Evolet, 2. 1. 2009 17:10)

Co se to tu děje?

:o)

(Terka - zástupce VV, 2. 1. 2009 13:48)

Už letím.. přizabít se můžu...:oDD Doufám, že nezakopnu...:oDD

Krásná povinnost.. odpuštěno..:oDD

Všem členům:

(Armádní generál Zrzka, 2. 1. 2009 13:44)

navrhuji přesun do části Sorakina armáda - Avaďáci Kedavráci... jestli Merlin a Soraki dá, brzo to budu mít na starost...

Zástupče VV, ozvat dřív jsem se nemohla... plnila jsem povinnosti v posteli alias... spánek :o)

Zrzka

(Terka, 2. 1. 2009 13:23)

Generále (kruci, omluvte mě za klení), ale to jste se nemohl ozvat dřív...
Vysvětlení: u nás visí prozatímní schéma SA, Beruška je bohužel zatím nezařazena, ale píšu si..:oD
Děkuji za bezvýznamné plus, moc mi nepomůže...:oD

Soraki

(Lucy, 2. 1. 2009 13:15)

práve, že já ty gelovky už mám

Lucy,

(soraki, 2. 1. 2009 13:00)

tak já ti udělám gelovky - fakt blbě se koušou :-D

zrzka - ty jsi inspirace jisté postavy...

jinak - na všechny otázky se snažím odpovídat, jen někdy něco nechci proradit :-D

S okamžitou platností:

(Armádní generál Zrzka, 2. 1. 2009 12:52)

Beruško: jsi přiřazena jako velitel zálohy - péče o zázemí s tím, že ti následně budou přidělováni podřízení (jen, co se někdo přihlásí) :o)

Zástupče VV: Děkuji za milá slova a komenty... výborně napsáno... máš malé bezvýznamné lehce smazatelné plus

Hatifnatif + Emmička: přeřazeny do nově vzniklého útvaru Avadička pro výcvik nových rekrutů. Velitel Hatifnatif, Emmička rekrut... je na tobě jak ji budeš vychovávat, ale doporučila bych nad postýlku lampičku se zelenou žárovnou, ať si zvyká na zář naší milované kletby :o)

Kys: branná cvičení jsem nezažila, ale pamatuju si měření na masku... to byla skvělá ulejvárna :o)

Lucy: otázky nedočkavého typu jsou povoleny... to nejhorší, co se ti za ně může stát, je že nedostaneš odpověď :o)

Soraki: že bych ti byla impulsem pro psaní? zajímavé... ale co budeš dělat, až vyčerpáš literární potenciál mého života? :o))))

Samozrejme

(Lucy, 2. 1. 2009 12:48)

si rada počkám, ten blok poznám... Tá otázka nemala byť nátlak, len číra zvedavosť, takže Soraki, len s do ničoho nenúť, ono to príde samo( len ja si dovtedy okušem všetky nechty :-D)

Soraki

(Xena, 2. 1. 2009 12:38)

Dopisovat urcite budes muset. Velmi rada sa vraciam aj ku peknym pribehom, ktore som uz citala. Originalneho Pottera som citala asi 12 krat (v mojom-to veku?), a ked viem, ze pribeh dobre skonci, o to netrpezlivejsie cakam pokracovanie. Taky pribeh moze byt nekonecny - vies si predstavit obnovu sveta a vybudovanie Utopie podla vlastnych predstav... Mnam. Keby som mala v sebe literarnu zilku, bola by som sa do toho pustila.
Alebo dalsie klise - milostny trojuholnik - neviditelny boj s nejakym vysokopostavenym ambicioznym a vychytralym Zajacikom (pohlavie si vyber) - aj HP aj SS su ziarlivi obaja.
Ako hovorim, tento pribeh moze byt velmi, velmi dlhy.

Prajem Ti Soraki, vela zdaru v Tvojej praci, nech tento "zasek"rychlo pominie a potesis nas vsetkych pokrackom.
;o)

navíc

(Terka, 2. 1. 2009 12:38)

když si počkáme, víme, že to bude stát za to a nebude to jen vycucané z ničeho...:o)

Soraki

(ASISI, 2. 1. 2009 12:32)

Naprosto chápu. :-) Máš tolik času, kolik jen potřebuješ, to snad víš... Tady každý rád počká.

;-)

(soraki, 2. 1. 2009 12:17)

Mám špatné zprávy :-(((
Nějak jsem se "zasekla"... vím přesně, jak to má skončit, jaké budou dialogy, ale není tu ten implus... zkrátka a dobře, ještě to asi chvilku potrvá, omlouvám se, snad pomůže te bojová porada se Zrzkou :-D

Xena - nenaznačím, protože pak bych to už nemusela dopisovat... každopádně dobře čteš i mezi řádky, jsi pozorná a na svou otázku si v podstatě můžeš odpovědět sama - hele, nelezeš ty mi náhodou do hlavy??? :-D a jen na okraj, ta postava v posteli neřekla ani slovo...


Lucy, Soraki

(Xena, 2. 1. 2009 11:58)

LUCY
myslim si ze na osetrovni je naozaj Severus, lebo komunikoval s osetrovatelkou po francuzky; ostatni traja asi boli Sirius, Remus a Harry (ten asi s kruhmi pod ocami). Prvy muz, co prekladal bol asi Sirius, treti - co sa pytal asi Remus. O Harrym nie je zname, aby vedel franc. jazyk. Keby na osetrovni bol Harry, urcite by tam boli aj Ron s Hermionou.
s celeho pribehu mi vychadzaju dve stvorice - Ron, Hermiona, Ginny a Harry; alebo Harry, Sirius, Severus a Remus.
a Dumbledorov list Harry bude citat o tri tyzdne, teraz je ani nie par dni po boji - pohreb bude o tri dni...

SORAKI
vsak naznacis co najskor, ze tito siedmi ludia su na zivu? Prosim, prosim, prosim...

:o)) - už v tom zase lítáme dámy..

(Terka - zástupce VV, 2. 1. 2009 11:08)

Veliteli, hlásím se do služby, jako váš zástupce odpovím prozatím za vás, určitě ale budete také mít co říct...

:oDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Lucy - za takovou otázku se Avada nedává... to bychom rády věděly i my, ale na soraki netlačíme, však ona se s ní časem objeví...:o)A Elein a Alan zpátky.. JUPÍ "řve na celé kolo".. ovšem teď jsem si tak uvědomila, že jsem ještě nečetla tu poslední kapitolu, tak to musím dohnat... hmm zajímavé.. nějak často čtu dvě najednou...:o)

Mimochodem soraki hlásím plně nabitý arzenál, prozatím jsem pro betování volná... holky doufám, že si to zas nevyberete naráz...:o)

No branný cvičení zrovna nezažila, ale ty masky jo... fuj... brrr..

16.11.2010 10:42:57
soraki
Veškeré postavy a místa (s výjimkou mých) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva. Obrázky jsou stažené z internetu a kromě několika mnou vytvořených na ně žádná práva nemám. Stránky v žádném případě nebyly vytvořeny za účelem zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one